Zájezd na Dobříš

A opět jsme byli s divadlem na zájezdě…..tentokrát s představením Sen noci svatojánské.
Přijali jsme pozvání na 11. Divadelní festival ochotnických souborů, který se konal v týdnu od 16.5. do 20.5.2016 na Dobříši.
Ve středu  jsme tedy oprášili slova na zkoušce v Sedlčanech a v pátek odjeli na Dobříš. Dodávka vyrazila již v poledne naložena kostýmy a kulisami aby se kluci mohli hned dát  do stavby scény.  Na scéně muselo opět dojít k úpravám, neboť takové krásné, velké a vybavené  jeviště jako máme v Sedlčanech, to se hned tak nikde kolem nevidí.

Ostatní herci a technický personál vyrazili ze Sedlčan v 15 hod. Na Dobříši se nám dostalo velmi vřelého přivítání od místního nestora ochotníků pana Mirka Procházky a jeho fenky Pepiny. V šatně připraveno občerstvení a hlavně  výborná nálada.  Proběhla rychlá zkouška – hlavně nástupy na jeviště. No rychlá.. v některém okamžilku to byla přímo bleskovka:). Pak nalíčit, obléknout a sál se začíná plnit diváky.
Úvodní slovo před naším představením pronesl principál Divadlního spolku KRUH Dobříš pan Vladimír Šprungl a místostarosta města Dobříše pan ing. Stanislav Holobrada. Zajímavostí, která v proslovu zazněla, bylo mimo jiné i to, že maminka ing.Holobrady hrávala divadlo v Sedlčanech. Představení se podle potlesku a reakcí divákům líbilo. A pak už jen odevzdat kostýmy a rekvizity …vše sbalit do krabic a připravit k odvozu domů.“ Ještě se však na cestu posilnit! „, nařídil pan Procházka a tak šupky na jídlo a pak teprve domů:).

Nafotila jsem z průběhu zájezdu hodně fotek, které můžete vidět ve fotogalerii – akce  -Divadelní festival Dobříš.

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail