Přichází Taková normální rodinka, do Sedlčan dorazí z Dobříše

SEDLČANY – V kulturním domě se v sobotu 12. května konala generálka hry Fan Vavřincové v divadelní úpravě a režii Richarda Otradovce známé pod názvem Taková normální rodinka. Členové sedlčanského spolku ochotníků, účinkujících v této komedii, tentokrát měli svoji generální zkoušku v netradičním čase, vždyť začali hrát už po deváté hodině ranní.

Zajímavé bylo sledovat i hemžení předtím, než režisér usedl v hledišti a byla osvícena scéna. V jedné její části lomila rukama babička v podání Jany Smrtové, že jí už zase spadlo ze stolku cyankáli, představitel jednoho z raubířů Sláva Bloch se ostatních ptal, jestli neviděli jeho indiánskou členku a do toho se domlouvali Miroslav Bouček a Jiří Dundr, kteří alternují v roli tatínka, kdo bude hrát v kterém představení. Skoro to vypadalo, že si říkají: „Ty půjdeš na odpolední a já na noční.“ Známý humorista Jiří Dundr dokonce navrhoval, že by jeden z nich mohl hrát vždy do přestávky a druhý po přestávce. To by ale u režiséra určitě neprošlo.

Sedlčanský spolek divadelních ochotníků uvedl svoji „Rodinku“ v premiéře již v polovině března v Petrovicích a v pondělí 14. května také na Dobříší v rámci 13. ročníku festivalu amatérských divadel. Tento festival je týdenní a představí se na něm osm divadelních souborů. „Po sérii představení v Sedlčanech nás čeká další vystoupení, které se bude konat 13. července na Zvíkově v rámci letního festivalu,“ uvedl před zahájením sobotní generálky režisér Richard Otradovec. „Hrát budeme na nádvoří hradu. Byli jsme také pozváni do Prahy. Budeme hostovat ve Studiu 2 na Václavském náměstí na přehlídce ochotnických divadel. Jedná se pro nás o velkou poctu a my si tohoto pozvání moc vážíme.“ Předseda Spolku divadelních ochotníků v Sedlčanech Jaroslav Repetný doplnil, že ve Studiu 2 působí také Jana Krausová a Karel Roden, kteří mají blízký vztah k Sedlčansku a sedlčanský spolek dobře znají. Jana Krausová si s ním dokonce i v jedné z inscenací zahrála. Jaroslav Repetný také připomněl, že ve hře Taková normální rodinka má soubor poprvé alternaci. Dříve se stávalo, že v menších rolích ochotníci jeden za druhého zaskakovali, ale v hlavní roli dosud alternaci neměli.

Sedlčanská premiéra komedie Taková normální rodinka se bude konat ve čtvrtek 17. května od šestnácti hodin a ve stejný den začíná v 19.30 další představení. Potřetí se ochotníci na domácí scéně představí v neděli 20. května v sedmnáct hodin a počtvrté v pondělí 21. května v 19.30.

David Myslikovjan

Sedlčanský kraj, číslo 19, ročník 29

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail