Předvánoční zájezd do Plzně

V sobotu 10.12. 2016  jsme vyjeli na tradiční předvánoční zájezd do divadla. Tentokrát ovšem ne do Prahy, ale do Plzně.
Vybrán byl muzikál KOČKY, který uvádělo ve svém programu Divadlo J.K. Tyla v Plzni na své Nové scéně. A že se bylo na co dívat! Tak trochu informací o divadle:

Nová scéna

 Výstavba začala v červnu 2012, divadlo bylo otevřeno 2. září 2014. Náklady na stavbu dosáhly 870 milionů korun včetně DPH. Architektonický koncept vytvořil Vladimír Kružík ze společnosti OBERMEYER HELIKA a. s. na základě původního návrhu portugalské architektonické kanceláře Contemporânea Lda. Dodavatelem stavby byla firma HOCHTIEF. Autorkou malované opony je akademická malířka Ivana Hejduková ze sdružení KVADRA.

Charakter budovy dotváří unikátní předsazená fasáda z litého betonu s „bublinovou perforací“, jež nemá u nás dosud obdoby. Fasáda váží více než sto tun a je navržena tak, že se sama stává scénografickým objektem, jakousi plastickou reinterpretací dekorativní divadelní opony. Odděluje tak reálný život od toho magického světa uvnitř v budově. Nepřehlédnutelnou součástí fasády je organický dekor s 39 nepravidelně rozmístěnými otvory, který je prosvícen LED reflektory měnícími barvu.

Komplex tvoří dvě budovy, divadelní a provozní. V divadelní části je sál s hledištěm pro 461 diváků a Malá scéna zhruba pro 150 diváků, s možností variability tvaru hlediště. Menší objekt obsahuje zázemí, kanceláře a šatny. Mezi budovami je umístěna betonová skulptura ve tvaru vejce, široká tři metry.

a něco o muzikálu:

Kočky

Muzikál s prioritou taneční složky neměl příběh v tradičním smyslu. Vše se odehrávalo ve světě koček, prostřednictvím básnických textů psaných pro děti, ale vtipných a zábavných pro každou generaci. V hudbě bylo slyšet názvuky operních motivů, blues, valčíky, music-hallové balady i chorály a to vše korunované superhitem Memory.

Foto ve fotogalerii – akce.

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail