Ochotníci jsou připraveni, divadelní představení může začít

SEDLČANY – Hodně živo bylo na pódiu divadelního sálu kulturního domu a v jeho zákulisí v neděli 21. února již od ranních hodin. Konala se zde jedna z posledních zkoušek divadelních ochotníků před premiérou hudební komedie Ať žijí duchové!

Na pódiu již byla postavena konstrukce lešení, v jehož horní části usedli muzikanti. Pod lešením se to hemžilo dětmi, které mají v nové hře sedlčanských ochotníků důležité role. Promění se ve školáky, zachraňující společně s duchy starý hrad, a také trpaslíky. V úterý se všichni malí i velcí účinkující sešli znovu a tentokrát už zkoušeli v kostýmech. V sobotu je totiž čeká generálka a o den později premiéra. „Naše zkoušky byly opravdu velice náročně a teď jsme v kulturním domě trávili tři dny za sebou,“ uvedla režisérka Renata Holoubková. „Velkou práci odvedl Jiří Bosák, který je autorem scény, také Petr Sůsa, a zapojilo se i mnoho dalších našich pomocníků. V sobotu jsme byli na scéně až do devíti hodin večer a dnes jsme tady už od ráno. Přesto stále nemáme úplně hotovo. Největší problém jsme měli s lešením, které musí být bezpečné a musí se na něj vejít dvanáct hudebníků.“

Ochotníci si skutečně vybrali hru, která je nejenom zajímavá, ale také velice náročná na přípravu. Navíc v ní vystupuje zřejmě nejvíce účinkujících v novodobé historii spolku. Největším přáním režisérky v posledních dnech před premiérou bylo, aby neonemocněl hlavně žádný z dětských herců, protože jejich role jsou po několika měsících zkoušení dál,“ uzavřela Renata Holoubková.

David Myslikovjan

24. února 2016
Sedlčanský kraj (číslo 8 / ročník 27)

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail