Divadelní festival Pešík nabízí pohádky i komedie

Komárov – Přehlídka zajímavých inscenací, herecké osobnosti, autogramiády i program pro děti. To vše a mnohé další čeká na návštěvníky nultého ročníku Divadelního festivalu Pešík, který se v Komárově uskuteční od 15. do 19 dubna.

Helinda a Klekánice je pohádka o tom, že kamarádství se nedákoupit. Pokud máte čtyř a půlletou vnučku, doporučil bych Smolíčka,“ navrhl herec Marek Šmied vhodné představení pro Jaroslavu 
Fialovou a její vnučku Anetku.

Jaroslavu Fialovou komárovský divadelní festival upoutal natolik, že si v pondělí ráno, stejně jako desítky dalších zájemců, vystála na radnici dlouhou frontu na vstupenky. Kromě dětského představení si hodlá užít i dvě představení s manželem. „Za divadelní festival jsem moc ráda. Na doporučení jsme si vybrali například i Natěrače,“ prohlásila žena z Hořovic.

Výborné publikum

Za nápadem festivalu stojí právě Marek Šmied. V rámci festivalu převzal roli spolupořadatele i účinkujícího. Navíc je Komárov jeho domovem. „V Komárově jsem už hrál, šlo o představení Sluha dvou pánů. Vše, co v hlavním městě odehraji, přivezu zároveň i do Komárova,“ sdělil začínající herec Marek Šmied, který se na Divadelním festivalu Pešík představí v komedii Natěrač. Ta bude mít v rámci festivalu premiéru.

Podle Marka Šmieda je v Komárově výborné publikum. „Je vidět, že lidé jdou do divadla rádi, že se těší. Pak tomu odpovídají i jejich reakce. Hrát v Komárově je velmi příjemné,“ dodává herec. Jak dále uvedl, s nápadem festivalu nejdříve oslovil místostarostu Komárova Radima Šímu, společně se na pořádání festivalu domluvili.

Vyprodaná představení

Velký zájem lidí o představení pořadatele nezaskočil. Už v první den předprodeje bylo vyprodané představení Vztahy na úrovni s Lukášem Vaculíkem nebo Monikou Absolonovou. „Snažili jsme se to operativně řešit,“ konstatoval pořadatel a herec v jedné osobě Marek Šmied. Důkazem je to, že se pořadatelům podařilo během několika minut dojednat ještě jedno představení této hvězdně obsazené komedie. I to bylo ale nakonec za pár minut vyprodané.

Zájem o festival Komárovští očekávali. „Občané pro Komárov u nás zahájili ochotnickou tradici. V roce 2013 zde zahráli představení Sluha dvou pánů. Marek Šmied se ujal režie a zároveň byl představitelem hlavní role. Byly naplánované dvě reprízy, nakonec byl Dům kultury vyprodaný devětkrát,“ sdělil místostarosta Komárova Radim Šíma.

Nyní jsou k dostání vstupenky na představení Chaos a Zítra to roztočíme drahoušku. Volná místa jsou také i na pohádky. Podrobnosti se lidé dozvědí přímo na komárovské radnici, kde se vstupenky stále prodávají.

Radka Kočová

4. března 2015
Berounský deník
http://berounsky.denik.cz/zpravy_region/divadelni-festival-pesik-nabizi-nejen-pohadky-ale-i-komedie-20150304.html

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail