Beseda s prof. Jiřím Pávem

V pátek 13. 5. 2016 se v Městském muzeu Sedlčany konala první část přednášky sedlčanského historika prof. Jiřího Páva na téma historie ochotnického divadla. Příchozí návštěvníky vítali členové Spolku divadelních ochotníků Sedlčany v historických kostýmech.

Přednášku zahájil, v převleku za českého krále, předseda spolku Jaroslav Repetný, který připomněl významná výročí, a to 175 let od prvního ochotnického představení, 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika Williama Shakespeara a 700 let od narození Otce Vlasti. Právě do kostýmů z této doby se převlékli i Jiří Dundr a Terezka Marková, kteří na počest Karla IV. zazpívali dvě písničky z muzikálu Noc na Karlštejně.

Po krátkém úvodu se slova ujal profesor Páv, který probral historii spolku od první písemné zmínky přes významné režiséry a činovníky spolku až do doby II. světové války. Přednáška byla doplněna obrazovou prezentací a zajímavými muzejními exponáty.

Podpisem do ochotnické kroniky byla první část besedy zakončena. O konání druhé části budete včas informováni a rozhodně stojí za to, si přijít pana profesora Páva poslechnout.

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail