Zítra to roztočíme, drahoušku má v Sedlčanech „světovou premiéru“

SEDLČANY – Členové spolku sedlčanských divadelních ochotníků v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech dvakrát týdně nacvičují komedii Zítra to roztočíme, drahoušku. „Divákům je známa pouze ve filmovém zpracování, jako divadelní představení jde o světovou premiéru,“ uvedl nový předseda spolku Jaroslav Repetný. „Náš mladý režisér Richard Otradovec tuto crazy komedii Petra Schulhoffa, která vypráví o věčných sporech a nelítostných sousedských žertících dvou rozhádaných manželských párů, převedl do jevištní podoby. Uvedeme ji pod názvem Zítra to roztočíme drahoušku aneb Absolutně nevinný žertík, „ upřesnil.

„Invalidní důchodce Evžen Novák si přivydělává jako komparzista. Jednou při návratu z natáčení se setká na pavlače se svou sousedkou Alenou Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že jí je manžel nevěrný. Jenže Kája Bartáček si to nenechá líbit a slibuje Novákovým, kteří si rádi hrají na lidi z lepší společnosti a jejich syn René si vylepšuje jméno různými tituly, pomstu. Začíná tak malá sousedská válka, jež má být zažehnána ve chvíli, kdy se mají obě znepřátelené rodiny stěhovat z činžáku, který má být zbourán,“ připomněl čtenářům děj, který na divadelních prknech rozehrají poprvé ve středu 26. listopadu v 16 hodin za výhodné vstupné pro seniory.

„Předpremiéry budou tentokrát ve stejný den dvě. Ta druhá začne v 19:30 hodin. Slavnostní premiéru plánujeme na čtvrtek 27. listopadu, opět od 19:30 hodin,“ dodal. Diváci budou mít příležitost se pobavit také v neděli 30. listopadu od 15 hodin, v pondělí 1. prosince od 19:30 hodin a ve středu 3. prosince od 19:30 hodin. Derniéra má v kalendáři místo ve čtvrtek 4. prosince od 19:30 hodin.

Repetný si zahraje Karla Bartáčka, kterého ztvárnil ve filmu František Peterka. Jeho partneru Alenu, kterou mají diváci spojenou s Ivou Janžurovou, svěřil režisér Renatě Holoubkové. Ve filmové verzi jsou nezapomenutelní manželé Novákovi ve hvězdném obsazení Miloš Kopecký (pozn.: ve volném pokračování pak Jiří Sovák) a Stella Zázvorková. V jevištní podobě se budou ucházet o přízeň publika Jiří Dundr a Miloslava Kelichová.

Jaroslav Repetný potvrdil, že malou filmovou roličku přijala i Jana Krausová, známá herečka a partnerka Karla Rodena. „Je to pro nás obrovská čest, že kývla na roli správcové. Protože však má další pracovní závazky, bude alternovat s Janou Smrtovou,“ vysvětlil Repetný.

Upozornil ještě, že Pavel Heran piluje na zkouškách postavu René Nováka a Kateřina Dundrová si „střihne“ Naďu Kovalovou. Režisér Otradovec totiž sáhl i po volném pokračování příběhu, v němž se sousedská válka znovu rozhoří na sídlišti, a kde se objeví na scéně i neteř Bartáčkových Naďa (ve filmu je její představitelkou Dagmar Veškrnová – Havlová). V sedlčanském kulturním domě se o úsměv, dobrou náladu a potlesk publika budou ucházet také další divadelní ochotníci: Denisa Řeháková, Sláva Bloch, Vlaďka Kalinová, Jan Náhoda, Renata Pejchlová a Jiří Bosák.

Marie Břeňová

17. 10. – 23. 10. 2014
Periskop (číslo 39 / ročník 25)
https://cs.publero.com/title/periskop/cislo-39-10-2014

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail