Zájezd do Komárova

Duchové na výletě.

Žádosti organizátorů Divadelního festivalu Pešík v Komárově o vystoupení s představením Ať žijí duchové na tomto  festivalu se nedalo odolat. Avšak bylo předem nutné zvážit, zda se tak náročná scéna a efekty vůbec dají v Komárově předvést. Měli jste vidět Jirku Bosáka, jak neustále mudroval a chytal se za hlavu. 🙂

Ale pěkně popořádku…

Když jsme to probrali na výboru a slíbili účast, tak se to muselo zmáknout.  Já byla hodně pro a tak jsem „za trest“ musela jet s realizačním týmem stavět hrad už v sobotu v podvečer. Jelo nás tam šest i s řidičem dodávky, ve které  jsme vezli kulisy a aparaturu.. Po večerním představení pražských umělců jsme mohli ve 22 hodin začít stavět náš hrad. Díky pomoci komárovských nadšenců se stavba scény v rekordním čase povedla. Nastoupili mistři lešenáři a hrad byl hotov během krátké chvíle. Ale i tak se muselo spousta věcí doladit. Jirka Bosák měl hlavu chvílema v oblacích a jindy zase v dlaních.
Ve dvě ráno hrad stál a mohlo se jít na kutě. Někdo spal v klidu, jiný nemohl spát a režisérka  naopak nemohla dospat. Ráno v půl osmé už jsme byli zase na místě a pokračovalo se v doladění scény. Mezi tím se v Sedlčanech připravoval odjezd autobusu s dětskými i dospělými herci, hudebníky i trpaslíčky a nakládaly se rekvizity, kostýmy, technika, světla. Hlavně nic a nikoho nezapomenout.
V jedenáct už byli všichni na místě a mohla být zkouška. První představení se hrálo od 14.30  a pak další od 17 hodin.
Kdo nebyl v Komárově na Divadelním festivalu Pešík, tak ten o hodně přišel. Úžasní lidé, kteří vše organizují,  zvládli zájezd šedesáti herců a techniků ze Sedlčan naprosto profesionálně. Výborné občerstvení, milé zacházení, vstřícnost, ochota… všechno prostě nej, nej.

Moc se nám tam všem líbilo a divákům naše představení také.  Hodně fotek jsem tam nafotila a tak si výběr z nich můžete prohlédnout ve fotogalerii – akce – Zájezd do Komárova.

Tak ještě jednou velké díky pořadatelům za pozvání a péči a hlavně velký dík všem, kdo se na tomto výletě podíleli. DÍKY!!!!

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail