Výstava obrazů Lidmily Sunegové

Od 18. dubna 2023 je v koncertním sále nainstalována výstava zesnulé sedlčanské režisérky a výtvarnice. Výstavu připravovala již před delší dobou, a proto uvádíme její osobní pozvánku.

Jmenuji se Lidmila Sunegová, je mi 82 let a chtěla bych Vám představit výstavu svých kreseb. Mé životní koníčky byly balet (statistka v Národním Divadle), divadlo a kresba. Jsem vystudovaná zdravotní sestra a proto je polovina mých kreseb z lékařského prostředí (lékaři, zdravotní sestry, pacienti) a polovina z doby, kdy jsem působila jako civilní zaměstnanec u ozbrojených složek Československé republiky. 

Dvě výstavy jsem měla v Praze na klinice, nyní předkládám výstavu jako režisérka sedlčanského ochotnického divadla (od roku 2005). Při režijní práci využívám kresbu pro návrhy některých plakátů nebo scénografií divadelních představení. Zájem a určitý talent pro kresbu jsem zdědila po své mamince Libuši Kazdové, jejíž jméno si mnozí ze starších občanů vybaví a která se podílela svými kresbami v mateřské škole a spolku zahrádkářů.

Bohužel Vás nemohu svou výstavou osobně provést, neboť jsem dne 1. 3. 2023 ve svých nedožitých 83 letech zemřela. Verše k mým kresbám sepsala má dcera Helena Kramperová.

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail