V hlavních rolích muzikálu se blýsknou děti ze Sedlčanska

SEDLČANY – Spolek divadelních ochotníků Sedlčany zkouší od září novou hru – muzikál Ať žijí duchové! Spolupracují na něm se Základní uměleckou školou Sedlčany – v představení se budou prezentovat žáci hudebního, tanečního a popřípadě i výtvarného oboru. Režisérkou představení je Renata Holoubková. Právě jí jsme položili několik otázek.

Proč jste se rozhodla pro nastudování právě této hudební komedie?

Muzikál jsme se rozhodli zkoušet na popud Jana Marhoula, který již před prázdninami s některými žáky Základní umělecké školy v Sedlčanech začal pracovat na hudbě.

Jak moc se bude vaše provedení lišit od stejnojmenného filmu?

Scénář k divadelnímu provedení nelze přesně kopírovat podle filmu, protože jsou zde různá prostředí, která se často střídají. Některé scény máme tedy zkrácené a upravené pro snazší jevištní podobu.

Zazní i písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka?

Písničky od těchto autorů i v našem provedení zazní všechny, například Možná si na sebe počkáme, Každý den…, Žampiony, Šupy dupy dup a tak dále.

Bylo těžké obsadit dětské role? A kdo ztvární ty hlavní?

Dívčí dětské role jsem vybrala z Hudebně-dramatického kroužku, který pracuje při Základní škole Kosova Hora. Těžké však bylo obsadit chlapecké role. Zde jsem si hlavně vytipovala chlapce, které jsem měla možnost vidět při různých dramatických a recitačních soutěžích a přehlídkách. Obsazené role ztvárňují děti ze Sedlčan a okolí. Kromě dětí se na jevišti objeví i ostřílení ochotníci jako Jiří Dundr, Jana Smrtová, Jaroslav Repetný, Sláva Bloch, Jaroslav Kolský. S organizací mi pomáhá Richard Otradovec.

Jak jste vyřešili hudební doprovod?

Poprvé se nám naskytla příležitost uvést muzikál s živým orchestrem. Ten bude tvořen dvanácti muzikanty, z převážné většiny akordeony, dále zazní housle, trubka a klávesy. O zpěv se postarají herci a sólové zpěvačky spolu s mladším oddělením Zábojáčku.

A scéna, kulisy a kostýmy?

Scénu má na starosti náš jevištní technik Jiří Bosák, který má nelehký úkol vypořádat se s umístěním orchestru a zpěváků tak, aby to nebylo na úkor prostoru pro hraní. S malbou kulis nám pomůže Petr Sůsa a o kostýmy se postará Míla Kelichová.

Jak často zkoušíte a kdy plánujete hru představit divákům?

Zkoušky máme dvakrát týdně a jednou za měsíc máme v plánu zkoušet i v sobotu. Je těžké sladit termíny pro tolik účinkujících. Představení jsou naplánována na přelom února a března.

Jana Spálenková

7. října 2015
Sedlčanský kraj (číslo 38 / ročník 26)

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail