Taková normální rodinka na cestách

Děje se toho tolik okolo „Rodinky“, že je třeba vše zaznamenat pro čtenáře současné i budoucí.

Vše vlastně začalo už dříve. Náš spolek oslovovala různá divadla s požadavkem představit naše hry jejich divákům. Bohužel nebylo to vždy možné. Naši diváci v Sedlčanech jsou zvyklí na nákladnou scénu, kterou Jirka Bosák vždy bezvadně vyšperkuje, proto se s ní pak na malé scény nedá vycestovat. A vyrazit s inscenací, ve které účinkuje 40 a více herců a technického personálu také není uskutečnitelné. A tak Richard Otradovec připravil hru o málo hercích a Jirka Bosák jednoduchou cestovní scénu a může se jezdit!

Naše putování s Takovou normální rodinkou začalo již premiérou 18. 3. 2018 v Petrovickém obecním domě. Těsně před sedlčanskými reprízami jsme hru uvedli 14. 5. 2018 na Dobříši, kam jsme přijeli na pozvání Dobříšského divadelního spolku KRUH na 13. divadelní festival ochotnických souborů. Následovalo pozvání od Divadelního spolku – Prácheňská scéna na Zvíkovské divadelní léto 2018, které jsme „Rodinkou“ zahájili 13. 7. 2018 na hradním nádvoří.

A následovalo i pozvání do Prahy. Konkrétně z pražského divadla Studio DVA. Byli jsme pozváni na nultý ročník Léta ochotnických divadel, které se rozhodlo divadlo uspořádat pro své diváky a přestavit jim tak amatérské spolky.

Ale v Praze a konkrétně ve Studiu DVA na to šli opravdu z gruntu. Spolek měl vyslat jednoho zástupce z řad herců, jehož tvář bude reprezentovat ochotnický spolek na billboardech nejen v Praze, ale i v jeho okolí. No kdo jiný by mohl být vybrán, než „naše bábí“ Jana Smrtová. A tak honem do Prahy, profesionální nalíčení, profi foto a šup a billboardy jsou na světě. Jeden u Kauflandu v Benešově málem zapříčinil dopravní nehodu, když dcera upozorňovala maminku řídící auto, že na billboardu je ta paní, kterou znají z Vášova mlýna u Milevska. Další velmi vtipnou poznámku nám na naše facebookové stránky napsal jistý Eňo Ňůňo: „To si tak po pár pivech na náplavce jedu tramvají a najednou, kousek od Divadla na Fidlovačce, na mě kouká z billboardu učitelka ze základky, zážitek“ Dále třeba paní Petra Litošová napsala: „Zrovna dneska ráno jsem si všimla na Smíchově, milé překvapení.“

No a samotné sehrání „Rodinky“ ve Studiu DVA, bylo pro nás nezapomenutelným zážitkem. Skvělé publikum a ten servis od divadla, tak ten neměl chybu. Jsou to báječní profíci a přesto stále lidi.

No a vrcholem večera bylo překvapení v podobě kameramana České televize, který zde natočil krátký šot pro Události v kultuře. Jeho záznam můžete sledovat i tady na našich stránkách.

A zatím posledním vystoupením na pozvání bylo ve Zvěstově. A že to byla změna oproti Praze je vidět i na fotkách. Z pražského divadla šup na ves a na zelenou louku. Ale ta atmosféra a lidé, kteří pro nás připravili zázemí a starali se o nás, no to se nedá ani popsat. Příprava, nazvučení a nasvícení scény bylo sice náročné, ale odměnou byl vřelý potlesk místních diváků.

Děkujeme všem za pozvání a věřte, že jsme k vám jeli moc rádi a pokud to jen bude trochu možné, rádi přijedem i na další místa, kde se diváci budou chtít pobavit s naší Takovou normální rodinkou.

Fotky z těchto akcí naleznete v záložce FOTO a nezapomeňte sledovat i naše stránky na Facebooku.

Irena

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail