Sedlčanští ochotníci představili svoji hru na Zvíkově

ZVÍKOV – Sedlčanská Taková normální rodinka se představila na Zvíkově, Spolek divadelních ochotníků Sedlčany s ní zahájil letošní 20. Zvíkovské divadelní léto 2018.

Více o tomto úspěšném vystoupení na Zvíkově prozradil v krátkém rozhovoru Richard Otradovec, režisér a místopředseda spolku:

Jak jste se na představení připravovali?
Přípravy na páteční představení začaly již ve čtvrtek navečer, kdy jsme se sešli na oprašovací zkoušce. V pátek jsme naložili dekorace, rekvizity a kostýmy a vyrazili na Státní hrad Zvíkov, kde jsme začali stavět scénu krátce po 17. hodině.

Byla instalace vybavení složitá? Vzhledem k poloze hradu?
Veškeré kulisy a rekvizity jsme museli na hradní nádvoří donést nebo popovézt osobním autem, jelikož nákladní auto oběma hradními branami nemělo šanci projet.

Povedlo se nakonec zahájení sezony?
Počasí v ten den bylo všelijaké a málem dostálo smolného pátku třináctého. Naštěstí pro nás tento den byl šťastný a úspěšný – jasné počasí vydrželo, proto dorazilo nakonec 200 diváků, bylo tedy vyprodáno, a navíc pořadatelé museli příchozím přidávat sedadla, aby se měli vůbec na co posadit.

Jaký jste si odnesly pocity?
Hrát pod širým nebem bylo úžasné – atmosféra zvíkovského hradu byla neopakovatelná a publikum rovněž skvělé. Hra v našem podání se jim velmi líbila a můžeme směle říci, že jsme letošní ročník tohoto festivalu zahájili skvěle, protože pořadatelé nás již předběžně pozvali na příští ročník. Pokud budeme mít opět vhodnou hru do těchto prostor, rádi určitě na Zvíkov zase zavítáme.

Šárka Spáčilová

17. července 2018
Příbramský deník, číslo 163

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail