Režisérka Jaroslava Bulínová získala pro ochotnické divadlo několik nových tváří

Sedlčany – Humorný přehled na některé kapitoly české historie nabídnou na přelomu dubna a května sedlčanští divadelní ochotníci. Pod režijní taktovkou Jaroslavy Bulínové na jevišti ožívají kněžny Kazi, Teta a Libuše, silák Bivoj, Přemysl a další postavy starých pověstí českých. Za tím jen při zkouškách.

V představení s názvem Parohaté pověsti diváci poznají nejen tváře známé z některých předešlých her, ale přestaví se jim i nové posily spolku. Na kytaru zahraje například Libor Novotný, ředitel 1. ZŠ Sedlčany a stejného nástroje se chopil i bratr režisérky Vladimír Stibor.

Svůj herecký křest v Sedlčanech prožije také David Krůta nebo Vláďa Kuncl. Po dlouhé době se objeví i Víťa Mrkvička.

Režisérka Bulínová vysvětlila, že nejde o obdobu starých pověstí českých, jak je zpracoval František Ringo Čech.

„Je to z úplně jiného soudku. Hru napsala Marie Janíčková. Jde o parodii na to, co se dělo na Vyšehradě se zápletkou se sedláky z podhradí,“ poznamenala. Uvedla, že příběh protkaný písničkami má za cíl především publikum pobavit. Do Parohatých pověstí obsadila režisérka sedmnáct herců. Upřesnila, že premiéra bude 27. dubna a derniéru plánuje na první týden v květnu.

Na zkoušky chodí zatím herci v civilu. Kostýmy pro ně se v současné době šijí v jedné domácnosti na Chlumu a část oblečení prý bude ve stylu „co dům dal“.

Režisérka potvrdila, že chybět nebudou králičí kožky, oštěp a podle jejího úsměvu bude zajímavý i kanec, kterého Bivoj skolí.

Choreografie se ujala Lidmila Sunegová. Prý je to její parketa od dob režírování Miloslava Lišky.

„Choreografii jsem dělala Richardovi Otradovci, ale i sobě při představeních, které jsem sama režírovala,“ poznamenala Sunegová, která se právě věnovala taneční kreaci kněžen a jejich „poskoka“ s deštníčky.

Marie Břeňová

Příbramský deník (číslo)

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail