Představení v Sedlčanech je plné písniček, triků a vtipu

SEDLČANY – Šestapadesát lidí se podílí na pohádkovém muzikálu Ať žijí duchové!, který v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech uvádí spolek místních divadelních ochotníků.

Muzikál známý díky filmu z roku 1977 nastudovala s ochotníky režisérka Renata Holoubková za asistenční pomoci sedlčanského režiséra Richarda Otradovce. Do důležitých rolí obsadila nejen dospělé, ale i školáky a předškoláky z Kosovy Hory a sedlčanských základních škol. Scénu oživuje taneční obor nejmladších dětí ze Základní umělecké školy Sedlčany, kdy děti ztvárňují trpaslíky. Na lešení, které překrývá kulisa hradu, hrají pod vedením učitele ZUŠ Sedlčany Jana Marhoula jeho žáci na akordeon, housle, trumpetu… Autorem scény s lešením či propadlem je Jiří Bosák, výtvarně se na ní podílel Petr Sůsa. Bosák garantuje, že lešení velkou váhu vydrží. „Muzikál budeme hrát za několik týdnů také v Komárově, kde musím vyřešit stavbu lešení na podstatně menší scéně,“ poznamenal Bosák.

Ducha Brtníka hraje Jiří Dundr. Jaroslav Repetný má roli přívětivého učitele Vávry, Janu Smrtovou uvidíme coby klevetivou „černou kroniku“ Pilátovou, Slávu Blocha jako obchodníka Jouzu… „Podobně jako při hře Zítra to roztočíme, drahoušku, kterou náš spolek vloni uvedl, využíváme projekci na plátně. V kostýmech jsme předtáčeli například na Šiberáku nebo Ciheláku,“ poznamenal Richard Otradovec.

Představení uvede spolek ještě v úterý 1. března od 16 a od 19.30 hodin, v pátek 4. března od 19.30 a v neděli 6. března od 15 hodin.

Marie Břeňová

1. března 2016
Příbramský deník (číslo 51) 

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail