Ochotnické divadlo není jen o potlesku

SEDLČANY – Sedlčanští ochotníci se připravují na premiéru hry Lotrando a Zubejda.

Tato pohádková komedie autorů Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka je známá především úspěšným filmových zpracováním s jednoduchou melodickou hudbou Jaroslava Uhlíře. Hra je moderní pohádkou, jejíž inspirací byla literární předloha Karla Čapka – Devatero pohádek. Vtipně spojuje příběhy vzdělaného loupežníka Lotranda a rázovitého drvoštěpa, považovaného za doktora.

O úsilí, které vede k uvedení hry před diváky, přibližuje místopředseda spolku sedlčanských ochotníků Richard Otradovec: „Hrát divadlo neznamená stoupnout si na jeviště, odříkat text a slíznout smetanu v podobě potlesku od nadšeného publika. Tu největší část zaberou dlouhé týdny zkoušení a hodiny práce na výrobě kulis. Proto i o velikonočních prázdninách trávíme svůj volný čas prací na kulisách, tak abychom 18. dubna odehráli premiéru pohádkového muzikálu Lotrando a Zubejda.“

V rámci letošního festivalu Sukovy Sedlčany tedy sehraje Spolek divadelních ochotníků pohádku v těchto termínech: středa 18. dubna v 16.00 – vyhrazeno pro důchodce, 18. dubna v 19.30, čtvrtek 19. dubna v 19.30, neděle 22. dubna v 15.00, úterý 24. dubna v 19.30, neděle 29. dubna v 15.00 hodin.

Vstupenky je možné si zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na náměstí T. G. Masaryka 34 v Sedlčanech, dále na stránkách www.kdjs-sedlcany.cz nebo před začátkem představení v místě konání. Vstupené stojí 100 Kč (představení pro důchodce 50 Kč). Délka představení je 90 minut + přestávka.

Richard Otradovec

Příbramský týden, 2018 / číslo 16

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail