Ochotníci ze Sedlčan vyrazili s představením na turné, dostali se nečekaně i do televize

SEDLČANY – Velký úspěch sklízí představení divadelních ochotníků ze Sedlčan Taková normální rodinka. Dokonce se jim podařilo s představením vyjet na letní turné a předvést toto vystoupení na divadelním festivalu na Zvíkově i na dalších dvou místech, v Praze a Zvěstově.

Na Zvíkově se představili se svou jedinečnou hrou v pátek 13. července, pokračovali v sobotu 28. července v pražském divadle Studio DVA a zakončili to druhý den, v neděli večer, před budovou Obecního úřadu ve Zvěstově.

Po příjezdu do Prahy přípravy představení začaly hladce a po 17 hodině herci absolvovali krátkou „projížďěčku“, aby se seznámili s prostorem a pokud by nastal nějaký problém, aby byl čas ho vyřešit. Překvapením bylo, když do sálu dorazil kameraman z televize, který během představení natáčel krátkou reportáž, kterou poté televize odvysílala v hlavním vysílacím čase od 20 hodin.

Představení mělo úspěch a závěrečný potlesk zhruba 300 diváků na jevišti v centru Prahy byl nezapomenutelným zážitkem a jako vzpomínku na tento den sedlčanští herci od divadla obdrželi pamětní list a pozvání na další ročník přehlídky Léta ochotnických divadel.

Druhý den herce čekal zájezd do Zvěstova. Oproti Praze a jiným místům, kde hostovali, museli kvůli hracímu prostoru celou scénu zrcadlově obrátit a kvalitně nazvučit venkovní prostor, poprvé tak kromě hudeních her využili mikroporty i na činoherní divadlo. Vše se ale podařilo, se scénou se herci velmi rychle sžili a díky pomoci místních byli připraveni na 21 hodinu. Představení mělo opět úspěch a pro herce to byl další zážitek, jelikož to bylo poprvé, kdy hráli, pokud nepočítáme nádvoří Zvíkova, na venkovním jevišti, určeném především pro letní zábavy. „Rád bych tak poděkoval všem pořadatelům, jak v Praze, tak ve Zvěstově, za výborné podmínky. Dále všem účinkujícím a účastníkům, kteří se podíleli na přípravě představení a především panu Martinu Voháňkovi, který nás ochotně rozvážel po letních štacích a vytrhl nám trn z paty. Už teď se těšíme, až znova vyrazíme s vhodnou hrou do míst, která jsme v letošním létě navštívili,“ shrnul režisér a místopředseda spolku Richard Otradovec.

Šárka Spáčilová

10. srpna 2018
Příbramský deník, číslo 184

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail