Ochotníci ze Sedlčan budou mít v Petrovicích premiéru premiér

SEDLČANY/PETROVICE – Netradičně ne na domácí scéně, ale v Obecním domě v Petrovicích uvede sedlčanský spolek ochotníků v neděli 18. března od sedmnácti hodin premiéru své nové hry pod názvem Taková normální rodinka. Sami členové souboru uvádějí, že se jedná o premiéru premiér. Proč tomu tak je, vysvětlil režisér představení.

„Tato inscenace je vůbec prvním oficiálním divadelním zpracováním, ačkoliv je možné, že nějaký hospodský amatérský spolek ji už někdy v minulosti sehrál,“ uvedl Richard Otradovec. „V budoucnosti ji možná premiérově uvedou i další ochotnické soubory. Já jsem zároveň autorem divadelní adaptace této hry, kterou mám registrovanou. Řídil jsem se především prvním dílem televizní inscenace a také knižní předlohou, kterou z podstatné části inscenace kopíruje. Autorkou je Fan Vavřincová.“ Režisér připomněl, že petrovické publikum se může těšit na známé sedlčanské ochotnické tváře a mimo jiné i na želvy – Poldinky, které k inscenaci neodmyslitelně patří. Nebudou však živé, ale umělé. „S živými želvami by byl asi problém, ačkoliv opatřit si je, by nebylo obtížné. Těžko bychom s nimi mohli pracovat tak, jak bych si představoval. Je tam i jedna situace, kdy se Poldinka musí lehce postrčit nohou, takže i z tohoto důvodu jsme zvolili želvy umělé.“

Samostatnou kapitolou sedlčanského zpracování „Rodinky“ jsou oba raubíři. Nebudou totiž v podání dětských herců, ale již značně zralých ochotníků. Až padesátníci Jiří Bosák a Slávek Bloch vyběhnou v kraťasech s kšandami na pódium a jestli ji rekvizitáři obstarají i špuntovky a indiánské členky s péry, jistě mnohé oko diváka nezůstane suché. „Máme v plánu hostovat s touto inscenací i na Dobříši při příležitosti festivalu ochotnických divadel. Představení by se mělo konat v pondělí 14. května. Potom bychom už měli vystupovat i v Sedlčanech, ale termíny teprve ladíme,“ doplnil Richard Otradovec.

Potěšitelné je, že představitel tatínka Jiří Dundr, je na tom zdravotně již lépe, rehabilituje a ve své roli bude alternovat s Miroslavem Boučkem. V Petrovicích ještě Jiří Dundr nevystoupí, ale v Sedlčanech se už na pódiu opět objeví.

David Myslikovjan

14. března 2018
Sedlčanský kraj, číslo 10, ročník 29

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail