Ochotníci sehrají Parohaté pověsti

Sedlčany – Spolek sedlčanských divadelních ochotníků v pondělí 27. dubna uvede v premiéře své nové představení Parohaté pověsti, které je parodií na Staré pověsti české. Publiku, na něž se již velmi těší, se účinkující představí celkem šestkrát.

Jedna z posledních zkoušek se konala ve čtvrtek 16. dubna a v jejím průběhu režisérka Jaroslava Bulínová uvedla: „Nyní nás čekají už pouze dvě zkoušky a generálka, kterou máme v programu den před premiérou. Jsme ve finální fázi zkoušení a věnujeme se pilování jednotlivých scén. Přestože nám chybí Bivoj Vítězslav Mrkvička, který odjel pracovně na Slovensko, a přítomná není ani Libuše v podání Renaty Pejchlové, zkouška se koná standardně. Pilovat budeme hlavně písničky a scénky, které mohou být ochotníky alternovány. Absolvovali jsme již také kostýmovou zkoušku a připraveny máme i paruky a kulisy. Jiří Bosák na nich udělá ještě několik drobných úprav.“

Ochotníci mají od začátku ledna za sebou kolem třiceti zkoušek. Režisérka byla spokojená nejenom s ochotnickými matadory, ale i s nováčky souboru. Protože se osvědčili, dostali nabídku na další divadlo, které bude na jaře příštího roku režírovat Lidmila Sunegová. Ochotníci plánují nastudovat hru Sen noci svatojánské, která se však nebude konat v éře Williama Shakespeara, ale v současné době.

David Myslikovjan

22. dubna 2015
Sedlčanský kraj (číslo 16 / ročník 26)

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail