Noví členové ochotnického souboru si chtějí ověřit své herecké schopnosti

SEDLČANY – Režiséři sedlčanského spolku divadelních ochotníků se snaží pravidelně zařazovat do souboru nové členy, z nichž množí se potom věnují účinkování na jevišti dlouhodobě. V nově nastudované hře Sen noci svatojánské budou hrát dva z nich a z rozhovoru s nimi vyplynulo, že oba mají svoje umělecké ambice.

Osmnáctiletá Romana Hudecová, která ztvární vílu i o rok mladší Michal Jankovský, jenž si zahraje holiče Kurease, jsou studenty sedlčanského gymnázia. Jsou sice nováčky v souboru, ale na veřejnosti rozhodně nebudou vystupovat poprvé.

Proč jste se rozhodli hrát divadlo? Máte k němu bližší vztah?

Michal: „Mě vždycky bavilo vystupovat na veřejnosti a divadlo jsem si chtěl vyzkoušet. Rád jsem vystupoval i v rámci různých projektů na škole. Protože bych chtěl studovat na DAMU, beru toto vystoupení jako cennou zkušenost.

Romana: „My to máme s Michalem hodně podobné. O divadlo jsem se začala blíže zajímat po návštěvě DAMU, kde jsem byla na konzultačních hodinách. Potom jsem Michalovi sdělovala, co se tam odehrává a společně jsme se dohodli, že bychom si mohli vyzkoušet vystoupení se sedlčanskými ochotníky. Kdybych se na DAMU dostala, také pro mě by se jednalo o dobrou zkušenost.

Už jste vystupovali před početnějším publikem? A nebojíte se teď trémy?

Michal: „Já jsem v knihovně uváděl akci pro základní uměleckou školu. Trému teď před představením trochu mám, ale snažím se ji nedat najevo. Čím více se ale blíží premiéra, cítím větší napětí.

Romana: „Já se pravidelně účastním od základní školy recitačních soutěží. Ve škole jsem moderovala také několik akcí. Trému bych tedy měla zvládnout.

David Myslikovjan

13. dubna 2016
Sedlčanský kraj (číslo 15, ročník 27)

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail