Na scénu míří muzikál „Ať žijí duchové“

SEDLČANY – Spolek divadelních ochotníků společně se sedlčanskou ZUŠ nabídne nejen dětským divákům pohádkový muzikál Ať žijí duchové. Divadelní zpracování je převzato ze stejnojmenného filmu. Všeobecně známý děj dětské komedie vypráví o partě dětí, která za pomoci duchů vytáhne do boje proti některým dospělým, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. V divadelním ztvárnění samozřejmě nechybí písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako například Každý den, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři a další.

Sedlčanští ochotníci muzikál nastudovali pod režijním vedením Renaty Holoubkové a s hudebními úpravami Jana Marhoula. V roli rytíře Brtníka z Brtníku se představí Jiří Dundr, jeho dceru Leontýnku ztvárnila Marika Kupková. Do role dlouhého Jendy obsadila režisérka Dominika Tomáška, ředitele školy hraje Jaroslav Repetný. Slávu Blocha mohou diváci spatřit v roli prodavače Jouzy, jeho švagrovou hraje Jana Smrtová, hajného Kochánka Jaroslav Kolský. Dále účinkují akordeonový soubor pod vedením Jana Marhoula. Dětský pěvecký sbor Zábojáček a děti z tanečního oddělení ZUŠ.

Premiéru má představení Ať žijí duchové v neděli 28. únoru v 15 hodin odpoledne. Další dvě reprízy rodinné komedia mohou diváci zhlédnout v úterý 1. března odpoledne a večer, přičemž odpolední zlevněné představení je určeno seniorům. Závěrečná dvě představení jsou na programu v pátek 4. března večer a v neděli 6. března odpoledne. Podle posledních informací jsou všechna představení muzikálu Ať žijí duchové v podání sedlčanských ochotník téměř vyprodána…

Ladislav Havel

25. února 2016
Sedlčanský kurýr
http://www.sedlcany-info.cz/?p=158766

Spolek divadelních ochotníků Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka, Havlíčkova 514, 264 01 Sedlčany
Administrace webu | Mail